Přijeďte do Rumburku a zařaďte se mezi legendy

Tour de Zeleňák je silniční cyklistický závod pro širokou veřejnost, který se koná vždy první sobotu v září. Závod je historicky svázaný s restaurací Zelený strom, kde po dlouhá léta bylo také zázemí závodu. Trasa měří 54 km nebo 108 km a vede celým Šluknovským výběžkem.

Poslyšte krátký příběh o Tour de Zeleňák: „Začalo to jako sázka! V restauraci Zelený strom v Rumburku sedělo u piva 12 statečných – Zdeněk Kafka, Josef Jánoš, Jiří Drahota, Miloš Havlíček, Jiří Tillner, Ivan Drahota, Jaroslav Šott, Pavel Vincent, Jaroslav Maškarinec, Zdeněk Moucha, Václav Frank a Pavel Richter. Psal se rok 1984. Zdeněk versus Vincek, kdo komu ujede na kole? Dohoda, že objedou výběžek kolem dokola, ostatních deset je doprovázelo včetně doprovodné Babety, zastávky v hospodách, to byl nultý ročník. Příští rok už jich jelo 40…“

V současné době je Tour de Zeleňák nejvýznamnější cyklistickou akcí pro veřejnost v regionu. Stabilně každým rokem závodí 600 - 700 sportovců všemožné úrovně. Účastnický rekord je 704 cyklistů v roce 2016. Po závodě probíhá až do pozdních nočních hodin doprovodný program v podobě koncertů a vystoupení.

Závod je zařazen do seriálu amatérských závodů RoadCup, který pořádá RoadCycling.cz.

Záznam letošního ročníku

Organizátoři Zeleňáku vám přejí příjemné prožití vánočních a novoročních svátků a těší se na vás 7. září 2019 v Rumburku!
www.zelenak.cz

V soutěži s Tour de Zeleňák tři z vás vyhráli startovné na ročník 2019 v hodnotě 500 Kč.

Soutěž byla ukončena. Výherci budou zveřejněni v nejbližších dnech.