SOUTĚŽ SKONČILA!!!

Jak pečovat o posed cyklistů a cyklistek?

Otlačený zadek je nejčastější stížnost, kterou slýcháme od cyklistů a cyklistek, a zároveň jeden z hlavních důvodů, proč jsme se s naší firmou Posedla pustili do vývoje cyklistických sedel na míru pomocí 3D tisku. Výroba sedel je technologicky náročný a hlavně dlouhotrvající proces. Co ale dělat, když chceme zkvalitnit náš posed už dnes? U nás se držíme zásady, že výběr správného sedla jde ruku v ruce s péčí o sedací partie, a proto jsme se v mezidobí rozhodli vyvinout produkt, který na českém trhu doposud chyběl. Naší vizí byl funkční produkt z ryze přírodních ingrediencí, ochranný krém, který je v cyklistické komunitě znám jako tzv. chamois krém (pozn. slovo chamois pochází z francouzštiny a vyslovuje se šamoá).

První typy chamois krémů se používaly již ve 40. letech 20. století. Tehdy byly vložky v cyklistických kraťasech vyráběny z jelenice či jemné buvolí usně. Ty byly potřeba po častém používání a praní změkčovat a pomocí krému omezit tření pokožky. Samotné slovo chamois lze do češtiny přeložit jako buvolí useň nebo horský kamzík. Dodnes se však mezinárodně používá jako označení pro vložky cyklistických kraťasů, které se již vyrábí převážně ze syntetických materiálů.

Náš chamois krém je nejlepší aplikovat 5 až 20 minut před jízdou přímo na kůži v oblasti sedacích partií a třísel. Aplikovat lze také přímo na vložku cyklistických kalhot, kde dochází ke tření pokožky s oblečením a cyklistickým sedlem. Krém pomáhá k hydrataci pokožky, snížení tření a prevencí bakteriálních a mykotických infekcí na kůži.

Vývoj a testování zabralo několik náročných měsíců. Už na samotném začátku jsme si uvědomili, že klíčem k úspěchu je najít někoho, kdo perfektně rozumí péči o tělo a má kladný vztah k cyklistice. A to se nám povedlo. Díky trpělivosti a vstřícnosti našich partnerů z české firmy 1. Aromateraputická, která má ve svých řadách několik zapálených cyklistů a cyklistek, se zrodil produkt Smiling Butt Cream. O vývoji našeho chamois krému pojednává i epizoda našeho cyklistického podcastu Ze života v sedle, v které péči o posed cyklistů a cyklistek rozebíráme s autorkou receptury Michaelou Švorcovou.

gallery

Přejeme vám krásné Vánoce a zdravý nový rok 2022

V doslova posedlé soutěži s Posedla.cc tři z vás mohou vyhrát:

1. Kompletní sadu chamois krémů Smiling Butt Cream v hodnotě 1036 Kč + 2 bidony s technologií Purist v hodnotě 758 Kč
2. Kompletní sadu chamois krémů Smiling Butt Cream v hodnotě 1036 Kč + cyklistickou čepici v hodnotě 419 Kč
3. Kompletní sadu chamois krémů Smiling Butt Cream v hodnotě 1036 Kč

Správnou odpověď a více informací o chamois krému, ale také o vývoji sedel na míru, najdete na webových stránkách www.posedla.cc