SOUTĚŽ SKONČILA.

KALAS Sportswear, tradiční výrobce cyklistického oblečení, se specializuje na výrobu zakázkového oblečení na kolo s vlastním designem, které vyrábí pro tuzemsko i zahraničí. Výroba cyklistického oblečení značky KALAS Sportswear probíhá výhradně v České republice s využitím nejmodernějších technologií. Neustále dohlíží na kvalitu výrobků a oblečení šije ze špičkových funkčních materiálů dovážených především z Itálie a Švýcarska.

Aby oblečení splňovalo nejvyšší nároky na funkčnost i pohodlí, spolupracuje při jeho vývoji a testování s profesionálními cyklisty a renomovanými pracovišti jako je například Technická univerzita v Liberci či Textilní zkušební úřad Brno. Neustále inovují výrobní metody, testují nové materiály, střihy a výrobky. Vývoj a testování probíhá v úzké spolupráci s profesionálními jezdci a týmy, mezi něž patří například Jaroslav Kulhavý, Mathieu van der Poel, nebo Britská cyklistická reprezentace.

Cyklistické oblečení KALAS Sportswear se vyrábí již v takové kvalitě, že jej oblékají mistři světa, olympijští vítězové, členové národních reprezentací i tisíce rekreačních cyklistů ve více než dvaceti zemích světa. V neposlední řadě je český výrobce od roku 1990 hrdým partnerem a dodavatelem cyklistického oblečení pro českou (dříve československou) reprezentaci, která v oblečení dosáhla mnoha úspěchů.

Na počátku značky Kalas nebyl podnikatelský záměr, ale láska k cyklistice. Zakladatel firmy KALAS Sportswear, dlouholetý cyklista a trenér několika mistrů světa - legenda tuzemské cyklistiky Čestmír Kalaš, se v roce 1990, ve snaze získat finanční prostředky na podporu táborského týmu, vrhl na výrobu oblečení pro cyklisty. Za více než dvě desítky let z nápadu jednoho umanutého cyklonadšence vyrostl přední výrobce cyklistického oblečení ve střední a severní Evropě. Ročně vytvoří 5 000 unikátních designů a vyrobí přes 400 000 kusů výrobků. Ale nejsou to čísla, která je motivují k další práci. Je to vášeň a hrdost, kterou cítí pokaždé, když jsou sportovci v oblečení KALAS Sportswear spokojeni a daří se jim uspět.

gallery

Přejeme vám krásné prožití vánočních a novoročních svátků a hodně štěstí, zdraví a mnoho najetých kilometrů v oblečení Kalas. 

V soutěži s Kalas Sportswear tři z vás mohou vyhrát:

1) Cyklistický dres s dlouhým rukávem Shark v hodnotě 5 990 Kč

Popis výhry:

- Inovativní elastická tkanina Shark s vysoce odolným vodoodpudivým zátěrem
- Prodloužený zadní díl pro větší ochranu páteře
- Vysoký a přiléhavý límec ochrání krk
- Překrytý kostěný zip, který usnadní rozepínání a zapínání dresu jednou rukou
- Spodní okraj dresu zakončený gumou se silikonovým proužkem zabraňující posunu
- Trojdílná kapsa na zadním dílu dresu se síťovanou spodní částí pro odtok vody
- Reflexní prvky pro zvýšení viditelnosti ve špatném počasí 

Výrobky z kolekce Shark si ihned oblíbíte díky své jedinečné všetrannosti a širokému rozsahu teplot, ve kterých se dají výrobky z této unikátní kolekce využít. Je navržený v upnutém střihu, který se postará o maximální pohodlí bez ztráty aerodynamiky i při nevšedních rozmarech počasí. S vysokým stupněm voděodolnosti a skvělým parametrům prodyšnosti získáte mimořádný produkt, který Vás udrží v teple a suchu při deštivých dnech na kole.

2) Zimní cyklistickou bundu Motion v hodnotě 3 490 Kč (barvu své výhry si bude moci výherce vybrat sám).

Popis výhry:
- Vyšší límec se zatepleným materiálem Roubaix
- Trojdílná kapsa na zadním dílu bundy
- Elastické zakončení předního dílu
- Vodní sloupec >10 000 mm
- Prodyšnost > 10 000 g/m2/24h
- Reflexní prvky pro větší bezpečnost.

S bundou Motion W&W Winter Flow si na Vás mráz během zimního období jen tak nepřijde. Dokonale ochrání před nízkými teplotami a sněhem díky třívrstvé membráně s vnitřním, zatepleným počesáním. Zároveň se však funkční membrána postará o potřebnou prodyšnost a zamezí přehřátí.

3) Cyklistickou bundu Pure fluo v hodnotě 2 990 Kč

Popis výhry:

- Jeden a půl vrstvá konstrukce lehké membrány
- Vodní sloupec: >8 000 mm
- Prodyšnost: > 11 000 g/m/24h
- Zip s vnitřním podložením a horní překrytím zabrání poškrábání krku
- Vnitřní límec je vyroben ze síťoviny pro lepší odvod potu
- Silikonová páska v dolním zakončení dresu zabraňující posunu
- Kapsa na zip na zadním díle bundy
- Reflexní prvky pro lepší viditelnost

Cyklistická bunda PURE je vyrobena z velice lehké membrány, která disponuje vysokým stupněm nepromokavosti a účinně odolává větru. Bunda je zároveň i dokonale prodyšná, čímž zamezuje nadměrnou kumulaci tepla. Díky své lehkosti se dá bunda snadno sbalit do kapsy dresu a stane se tak nepostradatelnou součástí Vaší výbavy v nejistém počasí.

Odpověď na soutěžní otázku můžete najít na webu Kalas.cz.